Bora Akkaş | Bora Akkaş Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bora Akkaş | Bora Akkaş Fan Sitesi

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj

+13
PaTRocq
Bora*M.ystery
FundaroB
swat11
simariq_rapci
Gizosh"
AyLin_DoqaBora.
aşksınsenbora*m esr. =)
zykLon*B
BoraciBegüm
mj
SiBeL35
**Ugur**
17 posters
YazarMesaj
**Ugur**
Moderatör

**Ugur**

Durumunuz : ***

Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj Empty
MesajKonu: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPtsi Eyl. 21, 2009 11:05 pm

Adap kızları Mokokolar'a karşı

Adap kızları ile Mokoko erkeklerinin mücadelesini anlatan gençlik komedisi 'Adap-ı Muhaşeret', gerçek bir hikâyeden yola çıkıyor. Genç oyuncular Yıldız Asyalı ve Bora Akkaş'a göre filmin muadillerinden farkı her şeyin doğal olması.

İSTANBUL - Emre Akay’ın yönettiği gösterimdeki ‘Adab-ı Muaşeret’ filmi, 29 Şubat Lisesi’nde Zeynep’in başını çektiği Adap kızlarıyla, Eko’nun önderliğindeki Mokokolar’ın çekişmesini konu alan, içinde aşkı, kavgayı, hırsı, birlik beraberliği de barındıran samimi bir gençlik komedisi. Radikal’in sinema eleştirmeni Uğur Vardan’ın da “Son zamanlarda çekilmiş en düzgün gençlik filmi” olarak nitelendirdiği ‘Adab-ı Muaşeret’, gerek içtenliği gerekse doğal oyunculuklarla fazlasıyla ‘bizden’ olduğunu hissettiriyor. Filmin başarılı genç oyuncuları Yıldız Asyalı ve Bora Akkaş’la, benim de liseyi bitirmek üzere olduğum şu günlerde biraz lise ve gençlik üzerine keyifli bir söyleşi yaptık.

Projeye seni Zeki Demirkubuz önermiş galiba Yıldız? Demirkubuz’u nereden tanıyorsun?
Yıldız Asyalı: Aslında projeye dahil olmam hem ajansla alakalı hem de Zeki ağabeyle. O, ‘Yıldız’la görüşün’ demiş bu rolle ilgili. Bir proje için görüşmüştük daha önce, oradan tanışıyoruz.

Bora sen nasıl katıldın projeye?
Bora Akkaş: Yönetmen Emre Akay’la daha önce bir projeye başlar gibi olmuştuk. Zaten aklındaymışım.
Filmin hikâyesi gerçek bir olaydan alınmış sanırım...
Yıldız: Evet. Kocaeli Anadolu Lisesi’nden bizim yapımcımızın eşi Adab-ı Muaşeret’in, yani kızlar çetesinin başıymış. Hikaye aynen film oldu.

‘Adab-ı Muaşeret’in diğer gençlik filmlerinden farkı nedir?
Yıldız: En büyük fark zaten Kocaeli Anadolu Lisesi’nde böyle olayların yaşanmaş olması.
Bora: Çoğu gençlik filminde dejenere, gençleri avlamaya çalışan aptal komedi tarzı var. Bizim filmimizde öyle değil. Bel altı espriler yok. Yani hem erotik olarak söylüyorum hem başka açıdan. Daha saf duygular var.
Yıldız: Evet, çok doğal, oyunculuklar da. Karakterler de öyle ve anlatılan hikayeler. 7’den 70’e her yaştan insan kendinden bir şeyler bulabilir bu filmde.

Peki neden gençler bir gruba dahil olma ihtiyacı duyuyor? Mesela sen grubun liderisin ve kızlar sana biraz da bağımlı.
Yıldız: Bu biraz güç sağlamakla alakalı. Kızlar benim himayem altında diye bir şey yok. Mesela Zeynep kuralları çiğniyor. Sanki tüm kızlar lidermiş gibi oluyor. Genelde oluyor ama bu.
Bora: Sonuçta bir kimlik arayışı içerisindeler.

Çete deyince kaba kuvvetle her işini halleden, zararlı bir grup geliyor insanın aklına. Ama buradaki iki grupta da farklı bir şeyler var.
Yıldız: Tabii örnek olmaya çalışıyorlar zaten. Aykut’a filmde izlettiğim Adab-ı Muaşeret’in tarihçesi var mesela, nesilden nesile geçiyor.. O gruba girmek bir prestij. Zaten ilgiç olan gençler, en deli çağlarında 17 - 18 yaşında bunu dengelemek ve doğru düzgün davranabilmek için Adab-ı Muaşeret ismini koyuyorlar kendilerine. Kızlar o yaşlarda kendi içlerinde bir takım kurallar koyarak çeteleşiyorlar.
Bora: Tabii çeteleşme de değil. Gruplaşma aslında, birlik, beraberlik hepsi...
Yıldız: Ayakta kalabilme mücadelesi dışında onların kendi kendilerini yetiştirme çabaları söz konusu.

Ama bunu yaparken filmde insanları kullanmaktan ve kötülük yapmaktan da çekinmiyorlar. Kopya çekmek için iki kıza zorla etek parçası diktirebiliyorlar.
Bora: Evet işte, filmde Adab-ı Muaşeret kızlarının en son eleştirilen yönü o olacak zaten. Onlara miras kalan şey buraya gelene kadar değişmiş. Yani Adab-ı Muaşeret ilk kurulduğunda böyle değilmiş. Zeyneplerin zamanına kadar bir deformasyona uğruyor.
Yıldız: Şimdi bir de hırs var tabii. Erkeklere karşı hırs. Yarışmayı kazanmak zorundalar. Başka yolu yok!

Filmdeki öğretmenler çok ilginç karakterler. Sizce öğretmenler bu kadar tuhaf yaratıklar mıdır?
Yıldız: Evet.
Bora: Tabi, çok farklı öğretmenler var.
Yıldız: Var, konservatuarda bile var gerçekten, hepimiz şahit oluyoruz.
Bora: Ben de çok gördüm. Tabii birazcık komedi bu birazcık abartmışlar. Kesinlikle var bence böyle öğretmenler.
Yıldız: Bir edebiyat öğretmenimiz vardı bahar geldiğinde biz bayılırdık ona çünkü ‘Ahh aşkk’ diye başlardı şiirler okumaya. Tersi de olur...

Filmin sonunda yarışmanın ardından Aykut ve Zeynep’in kavuşması biraz geri planda mı kaldı dans bölümüyle?
Yıldız: Çünkü önemli olan sadece bir aşk hikayesi değildi bu filmde.
Bora: Film zaten birden çok şeyi anlatıyor. Liseli biri izlese Yıldız’ın, benim veya başkalarının birbirine yaptığı eziyeti görüyorsa biraz kendine gelebilir.
Yıldız: Bu olaylar ergenliğin vermiş olduğu o popüler olma isteğinden kaynaklanıyor, yoksa niyetler iyi.

Hasibe Eren senin oyuncu koçluğunu yapmış galiba Bora?
Bora: 1999’da sınavla Şehir Tiyatroları’nın çocuk, genç eğitim birimine girmiştim. Hasibe Eren hocamdı. Beş sene boyunca Şehir Tiyatroları’nın bünyesinde kaldım. Tamamen beni oyunculuğa hazırlayan, doğru yönlendiren, her konuda yardımcı olan Hasibe Eren’dir. Bu filmde de öğretmen zaten, hem filmde hem sette öğretmenliğimi yaptı. Çoğu işte beraber çalışmamız çok büyük şans oldu benim için. Sonra da o zaten bana hep yardımcı oldu, hep düzeltti, dikkat etmem gereken yerleri söyledi. Hala yapmaya da devam ediyor.

Rol aldığın film ve ödüllerinden bahseder misin biraz?
Bora: 2000’de Danimarka-Türkiye ortak yapımı ‘Gönlümdeki Köşk Olmasa’ diye bir filmde oynadım. O filmle Altın Portakal aldım. Ardından Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği’nden umut veren genç oyuncu ödülü aldım. ‘Küçük Kıyamet’ filminde de rol aldım.

İnternette Dogabora adlı rapçi de kendisidir deniyor senin için, müzikle de mi ilgileniyorsun?
Bora: Sadece arkadaşlarıma destek amaçlı birkaç bir şey.. Biz bir yarışmaya katıldık. Yarışmada ikinci olduk. Aslında ben çocukluğumdan beri bas gitar çalıyorum. Grubum vardı sahneye çıkıyorduk Beyoğlu’nda. Sonra dağıldık, şimdi sadece dinliyorum. Yani yok öyle bir şey. İnternet çok farklı bir güç önüne geçmek mümkün olmuyor.
Yıldız: Düşünsenize benim babam Rüştü Asyalı diyorlar. Alakası bile yok. Nereden çıktıysa herkes bunu söylüyor.

Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj Fft5_mf178179
https://boraakkas.benimforum.net
SiBeL35
Erişilmez Üye

Erişilmez Üye
SiBeL35

Durumunuz : Mutlu :)

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyÇarş. Eyl. 23, 2009 1:48 am

Cok sagol.
mj
Vip Üye

Vip Üye
mj

Durumunuz : ...

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPerş. Ekim 01, 2009 11:46 pm

tşkrler
http://www.mjturklover.com
BoraciBegüm
Katılımcı Üye

Katılımcı Üye
BoraciBegüm

Durumunuz : Lanet olsun icimdeki Bora sevgisinee x- D

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyCuma Ekim 02, 2009 12:46 am

tskler Very Happy
zykLon*B
Yeni Üye
Yeni Üye
zykLon*B

Durumunuz : *merciLess passion.

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyCuma Ekim 23, 2009 9:23 pm

Paylaşım için teşekkürler.
aşksınsenbora*m esr. =)
Erişilmez Üye

Erişilmez Üye
aşksınsenbora*m esr. =)

Durumunuz : Yarım,çarpık,alelade,lüzumsuz. (,

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyÇarş. Ekim 28, 2009 6:14 am

paylaşım için sağol.
AyLin_DoqaBora.
Yeni Üye
Yeni Üye
AyLin_DoqaBora.

Durumunuz : ...

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyÇarş. Ekim 28, 2009 11:02 pm

SaoLn paylasm icin cok guzeLdi =D Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj Herz
Gizosh"
Yeni Üye
Yeni Üye
Gizosh

Durumunuz : what

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyC.tesi Kas. 14, 2009 12:50 am

SaoLn paylasm icin cok guzeLdi =D Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj Herz

SaqoLLun payLaşım için Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj Herz
simariq_rapci
Süper Üye

Süper Üye
simariq_rapci

Durumunuz : Delüüüüü xD

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPaz Kas. 15, 2009 2:47 am

paylşmn için tşk ederm
swat11
Yeni Üye
Yeni Üye
swat11

Durumunuz : bekar

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPaz Kas. 15, 2009 3:40 am

paylaşım ıçn teşekkurler.
FundaroB
Katılımcı Üye

Katılımcı Üye
FundaroB

Durumunuz : Bora Akkaş '''

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPaz Kas. 22, 2009 1:06 am

paylsm ıcn tsk
Bora*M.ystery
Süper Üye

Süper Üye
Bora*M.ystery

Durumunuz : Sokakta yürürken parmakların kasılmasıyla mesaj yazamama mevsimi.

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPaz Kas. 22, 2009 10:35 pm

PayLaşım için teşekkürLer. Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj Icon_cheers
PaTRocq
Katılımcı Üye

Katılımcı Üye
PaTRocq

Durumunuz : KöTü

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyPaz Ara. 27, 2009 7:11 pm

p.için TşkLeR
http://denizyildizi-1.easyforumlive.com/
MeLeNq cuLLéN
Yeni Üye
Yeni Üye
MeLeNq cuLLéN

Durumunuz : EdwaRd cuLLen

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyCuma Ocak 15, 2010 4:32 am

tesekkürLer (:
http://www.ardakuralfan.yetkinforum.com
berkecan
Katılımcı Üye

Katılımcı Üye
berkecan

Durumunuz : ÇılGınn,EğLenceLii FeLann FiLan...xD

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyC.tesi Mart 06, 2010 3:51 am

PayLaşım İciNN Sağol:D
berkecan
Katılımcı Üye

Katılımcı Üye
berkecan

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyC.tesi Mart 06, 2010 6:23 pm

PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL:)
berkecan
Katılımcı Üye

Katılımcı Üye
berkecan

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyC.tesi Mart 06, 2010 6:24 pm

PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL:)
lalala
Yeni Üye
Yeni Üye
lalala

Durumunuz : lalala

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyC.tesi Mart 06, 2010 7:08 pm

hmm ,
ii
Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj At
TUĞ(BA) ALTAY...
Yeni Üye
Yeni Üye
TUĞ(BA) ALTAY...

Durumunuz : Bora Hastası

MesajKonu: Geri: Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj   Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj EmptyÇarş. Mayıs 12, 2010 2:59 pm

çok sağol

Radikal Gazetesi Bora Akkaş Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bora Akkaş İle Röportaj
» Bora Akkaş
» Son Tercih - Bora Akkaş .
» Cesaretin Var mı Aska ? Bora Akkas .
» Geniş aile - Bora Akkaş .